وکیل

وکیل ملکی در تهران [مشاوره حقوقی] ⚡️ بهترین متخصص

وکیل ملکی در تهران که بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران متخصص در دعاوی مربوط به فسخ قرارداد، تخلیه ملک تجاری، افزایش یا کاهش میزان اجاره بها، باطل کردن قرارداد، الزام تنظیم سندرسمی، فک رهن و هرگونه سند ضمانتی، سرقفلی، افراز ملک، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، ابطال معامله صوری به قصد فرار از دین، ملک مشاع، تغییر کاربری اراضی کشاورزی، انتقال منافع ملک غیر، خیانت در امانت، سند جعلی و … می باشد. بهترین راه برای دسترسی به وکیل استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین یا مشاوره حقوقی تلفنی است.

مشاوره حقوقی با وکیل ملکی تهران

در ادامه به مشاوره های حقوقی با وکیل تهران با موضوع ملک و املاک خواهیم پرداخت.

طرح هادی روستایی

پرسش: من یه زمین کشاورزی خریدم بین دو روستا که توی قولنامه و سند شرح داده شده که از سمت شمال میفته به جاده آسفالت بین دو روستا و ۱۲ متر و نیم حریم جاده ست اما الان افتاده توی طرح هادی روستایی که ۷ متر و نیم رو واسه حریم رعایت کردن الان ظاهرا صاحب قبلی که من خریدم ازش میگه من با ۱۲ و نیم بهتون فروختم الان میخواد ادعای ۵ متر رو میکند از لحاظ قانونی ادعای این آقا تا چه حد قابل اجراست؟ مشمول حریم طرح هادی روستایی میشه؟


پاسخ مشاوره حقوقی: قرارداد باید بررسی شود ولی احتمال رد شدن دارد.

شکایت بابت خرابی دیوار مشاع

پرسش: دیوار مغازه من با مغازه همسایه کناری مشاع هستش، همسایه شش ماه پیش اقدام به حفر چاه در زیر زمین مغازه خودش کرده، دیوار مشاع مابین ما در حال نشست و ترک شده، چطوری باید از همسایه شکایت کنم. شکایت بابت نشست دیوار مشاع به چه صورته؟


پاسخ مشاوره حقوقی: ابتدا موضوع را تامین دلیل نمایید و سپس دادخواست مطالبه خسارت دهید. اگر حفر چاه ایشان غیرقانونیست میبایست گزارش خود را به مرجع ذی ربط ارائه دهید، اگرهم مجاز میباشد دادخواست تامین دلیل بدهید تا خسارات را برآورد کنند و سپس اظهارنامه برای ایشان جهت وصول سهم وی برای تعمیر ارسال کنید اگر سهم خود برای تعمیر را پرداخت نکرد، شما دیوار را مجددا با مصالح خود تعمیرکنید تا آن دیوار مختص شما شود و اگر مجددا تخریب کرد شکایت کیفری علیه ایشان میتوانید انجام دهید.

حکم تجدید نظر و برائت جهاد

پرسش: ما یه باغچه می‌خواهیم بخریم که فروشنده گفتن حکم تجدید نظر و برائت جهاد رو دارن و این کاغذ برا من ارسال کردن ممنون میشم شما بهم کمک کنید که این برگه درست یا نه و اینکه هیچ مهر و تایید ندار توی اینترنت برام فرستادن. خرید ملک خارج از بافت خوبه؟


پاسخ وکیل ملکی: باید صحت مدارک را از شعبه دادگاهی که آنرا صادر کرده جویا شوید. یا برای تشخیص صحت ادعای فروشنده از خود سازمان جهاد کشاورزی استعلام صورت گیرد.

سهم ساکنین در پشت بام

پرسش: منزل مسکونی سه طبقه داریم که سهم مادری بوده که دوطبقه را به من و یه طبقه را به خواهرم رسیده حالا خواهرم طبقه دوم که سهم ارث بوده فروخته نفری که خریده میگه از پشت بام سهم دارم ولی در قولنامه خواهرم ذکر شده فقط حیاط در سه واحد مشترک است آیا طبقه دوم سهم دارد در پشت بام برای مشاعات ساختمان؟


پاسخ مشاوره حقوقی: جزء مشاعات میباشد و به صورت قهری در تملک تمامی واحدها قرار میگیرد مگر اینکه خلاف آن شرط شود اما اگر ورودی پشت بام مختص واحد شما باشد جزء مشاعات نیست، مشاعات مربوط به همه مالکین می‌باشد و قابل تفکیک نیست.

هزینه تزیینات ساختمان

پرسش: در ساختمان ۲۴ واحدی، یکی از مالکین نه تنها هزینه کناف کاری داخل راه رو رو پرداخت نمیکند بلکه مدعیست شکایت کرده و با حکم قضایی این نورپردازی و کناف کاری را تخریب و جمع می‌کند. آیا از لحاظ قانونی این حق را دارد و می‌تواند؟ تبعات عدم رضایت یکی از مالکین چیست؟


پاسخ مشاوره حقوقی: اگر این کناف کاری جنبه تزئینی صرف دارد نمی‌توان مالکیین را ملزم به پرداخت هزینه نمود. تعمیرات اساسی مستلزم پرداخت تمامی اعضا و اجباری است ولی هزینه‌هایی که بابت تزیینات ساختمان پرداخت می‌شود از مالکین قابل مطالبه نیست.

اخذ مجوز دیوارکشی یا مرمت

پرسش: ما میخواهیم دور ملک مخروبه ورثه‌ای مسکونی که در طرح هادی روستا هست و تمامی دیوارها و سقف آن ریخته و محل تجمع معتادان شده و همسایگان شکایت کرده‌اند روی حدود فعلی ملک دیوار کشی و سپس خاکبرداری کنیم اما دهداری بعلت طرح هادی که شامل این ملک هست مجوز نمیدهد. با توجه به اختلاف ورثه که ممکن است سال‌ها طول بکشد جهت حل مشکل و رضایت همسایگان باید به چه ارگانی جهت اخذ مجوز دیوارکشی یا مرمت روی حدود فعلی ملک مراجعه کنیم؟


پاسخ مشاوره حقوقی: با توجه به اینکه طرح هادی از طریق دهیاری و زیرنظر بخشداری انجام می‌شود شما می‌توانید از طریق بخشداری مجوز‌های مربوطه را بگیرید.

[display-posts post_type=”questions” order=”DESC” tag=”ملکی”]

بهترین وکیل ملکی در تهران

وکیل تهران علاوه بر خود شهر تهران می‌تواند در دیگر شهرهای استان تهران مانند کرج، شهریار، اسلامشهر، ملارد، پاکدشت، ری، قدس، رباط کریم، ورامین، قرچک، پردیس، دماوند، فیروزکوه و… قبول وکالت دعاوی ملکی را نماید. بهترین راه برای دسترسی به بهترین وکیل با هزینه کمتر و در سریع‌ترین زمان ممکن، استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین و یا مشاوره حقوقی تلفنی تلیکان است.

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا