وکیل

وکیل طلاق در تهران [مشاوره حقوقی] ⚡️ بهترین متخصص

وکیل طلاق در تهران که بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران متخصص در دعاوی مربوط به خانواده اعم از طلاق توافقی، طلاق از طرف زوج، طلاق از طرف زوجه، مهریه، نفقه، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، طلاق به دلیل کراهت زوجه، طلاق از طرف زن در دوران عقد، طلاق غیابی، تقسیط مهریه، حق طلاق (وکالت در طلاق)، ثبت طلاق و … می‌باشد. بهترین راه برای دسترسی به وکیل استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین یا مشاوره حقوقی تلفنی است.

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی با وکیل طلاق تهران

پرسش:

من و همسرم توافق کردیم که من مهریه خودم رو به 20 سکه ابرا کنم و همسرم هم وکالت بلاعزل طلاق به من بدهند. ولی ما قصد نداریم که در ازای یکدیگر و در یک سند این کار رو انجام بدیم و قصد طلاق هم نداریم، سوال من اینه اگر در دو سند جدا ابرا و وکالت تنظیم بشه، ایا ممکن هست که چون قرار نیست طلاق بگیریم این دو سند ابطال بشه؟ یا ممکن هست قابل برگشت بشه؟ ابطال اسناد ابرا در صورت عدم طلاق چی میشه؟


پاسخ مشاوره حقوقی:

مشکلی پیش نمی‌آید و دو سند جداگانه تنظیم می شود که یکی سند ابرا می‌باشد و دیگری وکالت زوج به زوجه در طلاق. حتما دقت نمایید که در وکالتنامه کلیه اختیارات قانونی به شما داده شده باشد تا در آینده به مشکلی برنخورید. از جمله اختیاراتی که باید در وکالتنامه تصریح شود حق بذل تمام یا قسمتی از مهریه و کلیه حقوق مالی زوجه و نکات دیگری که باید قید شود تا موقع رجوع به محاکم دادگستری به مشکلی برنخورید.

استرداد جهیزیه

پرسش:

من همسرم‌ عدم امکان سازش داده و طلاق الان حکمم قطعی شده و وقت محضرم تعیین شده اما تو حکم فقط استرداد جهیزیه اومده و تکلیف لوازم بچه هام و لوازم خونه چطوره چطور دادخواستی بدم که بتونم وسایل رو ازش بگیرم مگر مرد طلاق بدهد وسایل خونه (تلویزیون ماشین لباسشویی و کامپیوتر و…) نصف نمیشن؟ تنصیف شدن وسایل در صورت طلاق از طرف مرد به چه صورته؟


پاسخ وکیل طلاق:

درخصوص تنصیف دارایی باید در جلسه رسیدگی طلاق از قاضی درخواست اعمال شرط تنصیف می کردین و بسته به شرایط، قاضی میتواند تا نصف اموال بدست آمده در دوران زندگی مشترک را مورد حکم قرار دهد. از آنجاییکه حکم پرونده قطعی شده باید بموجب دادخواست جداگانه اعمال شرط تنصیف را بخواهید تا قاضی مورد رسیدگی قرار دهد. و جهت مطالبه وسایل فرزند بایستی دادخواست دهید.

[ موضوع مرتبط: شرط تنصیف اموال ]

طلاق از طرف زوجه

پرسش:

برام در ثنا پیام آمده رسیدگی بدوی، طلاق به درخواسته زوجه، خواهان همسرم و خوانده بنده و در پیامی دیگر در ثنا چند روز آینده را اعلام کرده جهت حضور در شورای حل اختلاف جهت رسیدگی دعوای طلاق از طرف زوجه. ایشان قبل‌تر وکالت نامه طلاق از من گرفته بودند و در سندی جدا فقط مهریه خود را ابرا کرده‌اند آیا حضور بنده برای رسیدگی تاثیری برای‌عدم جداشدن ایشان دارد و باتوجه به اینکه وکیل گرفته‌اند بجای خودشان و بنده از من سوال خواهد شد یا خیر؟


پاسخ وکیل خانواده:

رسیدگی به پرونده طلاق در صلاحیت ذاتی دادگاه خانواده است، نه شورای حل اختلاف. پرونده صرفا از باب صلح و سازش به شورای حل اختلاف ارجاع داده شده است. پس با توجه به وکالت در طلاقی که به زوجه داده‌اید اقدامات شما در جلوگیری از طلاق بی‌فایده و بی‌اثر است و نیازی به حضور شما نیست زیرا ایشان به وکالت از شما وکیل اختیار کرده است.

البته جلسه شورای حل اختلاف از باب صلح و سازش و اگر شما امید آشتی و صلح با همسرتان را دارید میتوانید شرکت کنید ولی با این فرض که ایشان برای خودشان هم وکیل اختیار کرده باشند و خودشان حضور پیدا نکنند باز هم حضور شما بی‌فایده است زیرا وکیل ایشان تمایلی با سازش با شما نخواهد داشت. توصیه میشود جهت آشتی شخصا از طریق ارتباط با خود ایشان اقدام کنید.

اعسار از پرداخت مهریه

پرسش:

دادنامه بدوی طلاق از طرف زوج صادر شده که در آن قید شده مهریه زوجه را نیز باید پرداخت کند و هنوز این دادنامه قطعی نشده ایشان اعسار مهریه زده که اعسارش به صورت ۱۰سکه پیش قسط و هر ۱۰ ماه یک سکه قطعی شده درصورتی که هنوز پرونده طلاق قطعی نشده و همچنان در مرحله تجدیدنظر خواهیست و احتمالا تا یکسال هم زمان ببرد.

الان رفتم اجرای مهریه که اعسارش قطعی شده بگیرم و بایت ۱۰سکه پیش قسط اقرام کنم میگن تا رای طلاق قطعی نشود نمیتوانی بابت مهریه اقدامی کنی. میگه شاید شوهرت رای طلاق که صادر بشه در طی اون سه ماه منصرف بشه پس مهریه‌ات نیز منتفی میشود. دارن اذیت میکنن درصورتی که وکلا گفتن میتونی اجرا بزاری و ربطی به دادنامه طلاق از طرف زوج ندارد. چکار کنم و چطور باید اقدام کنم؟


پاسخ وکیل مهریه:

می توانید برای مهریه اجراییه صادر نمایید.

[ موضوع مرتبط: اعسار از پرداخت مهریه ]

بهترین وکیل طلاق در تهران

وکیل تهران علاوه بر شهر تهران می‌تواند در دیگر شهرهای استان تهران مانند کرج، شهریار، اسلامشهر، ملارد، پاکدشت، ری، قدس، رباط کریم، ورامین، قرچک، پردیس، دماوند، فیروزکوه و… قبول وکالت دعاوی طلاق را نماید. بهترین راه برای دسترسی به بهترین وکیل با هزینه کمتر و در سریع‌ترین زمان ممکن، استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین و یا مشاوره حقوقی تلفنی تلیکان برای وکالت تخصصی در پرونده های طلاق است.

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا