وکیل

وکیل خانواده در تبریز [مشاوره حقوقی] ⚡️ بهترین متخصص

وکیل خانواده در تبریز که بهترین وکیل پایه یک دادگستری تبریز متخصص در دعاوی انحلال نکاح و عقد ازدواج، طلاق به درخواست مرد، طلاق به درخواست زوجه، طلاق توافقی، فسخ نکاح و ازدواج، بطلان عقد نکاح، مطالبه و اجرای مهریه، شروط ضمن عقد نکاح و ازدواج، اجازه ازدواج مجدد برای مرد، حضانت و ملاقات فرزندان مشترک، سلب و لغو حضانت، نفقه، مطالبه نفقه اقارب و نزدیکان، الزام به تمکین زوجه و اثبات نشوز، مطالبه و استرداد جهیزیه، نامزدی و خسارت ناشی از برهم زدن آن، اثبات واقعه نکاح، اجرت المثل ایام زوجیت و …. می باشد. بهترین راه برای دسترسی به وکیل استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین یا مشاوره حقوقی تلفنی است.

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی با وکیل خانواده تبریز

پرسش:

 من به پرداخت نفقه معوقه از سال ۹۹ تا الان به مبلغ ۴۳ میلیون تومن شدم حالا نوشته ماهیانه ۱۵۰۰ درخواست اعسار زدم خواستم بدونم درخواست اعسارم قبول بشه باید این ماهیانه ۱۵۰۰ رو هم هر ماه پرداخت کنم یا شامل این هم میشه؟ نحوه پرداخت نفقه معوقه به چه صورته؟


پاسخ مشاوره حقوقی خانواده:

ماهی یک میلیون و پانصد نفقه همسرتون شده و با اعسار میتوانید کل مبلغ ۴۳ میلیون را تقسیط نمایید.

پرسش:

برای درخواست لغو حضانت پسرم از پدرش میتونم تو شهری که خودم ساکن هستم درخواست بدم یا باید شهری که زوج ساکنه درخواست بدم؟ شهر درخواست لغو حضانت چجوری مشخص میشه؟


پاسخ وکیل خانواده:

برای دادخواست لغو حضانت فرزندتان از زوج باید در شهری که زوج ساکن است مطرح نمایید.

پرسش:

 اگر زوجه لایحه الزام به تهیه مسکن و اثاث البیت برای تمکین در اجرای احکام بفرستد و زوج منزل تهیه نکند تکلیف زوجه چیه؟ نحوه اجرای احکام تمکین به چه صورته؟


پاسخ مشاوره حقوقی خانواده:

تکلیفی ندارند و در صورت عدم پرداخت نفقه توسط زوج میتوانند دادخواست طلاق ارایه نمایند.

پرسش:

همسرم مهریه رو اجرا گذاشته و در جلسه شورای حل اختلاف یک سکه پیش و هر ده ماه یک سکه و در دادگاه همین گزارش اصلاحی مرقوم و ابلاغ شد. اموال خصوصا فیش حقوقی ام توقیف است. من ۴ ماهه ریالی برداشت نکردم خودم الان در شرایط عسر و حرج شدیدی هستم با اجاره بها ۵ میلیون در ماه و یک فرزند دانشجو حتی ۴ و نیم میلیون نفقه محکوم شده ام حقوقم ۱۰ میلیون است. اگه حسابم انداره یک سکه نباشد آیا حبس میشوم؟ با توجه به رای آیا اعسار میتونم بدم؟


پاسخ مشاوره حقوقی خانواده:

گزارش اصلاحی قطعی است و امکان اعتراض به رای و یا دادخواست تقسیط نیست مگر اینکه مجددا توافق نمایید و توافقات را مخضری نمایید پس با توجه به اینکه توافق نمودید و گزارش اصلاحی صادر نمودید دعوای اعسار پذیرفتنی نیست و درخواست رفع توقیف از حساب خود را مطرح نمایید و تنها می توانند یک چهارم آنرا توقیف کنند.

پرسش:

خانم بنده بیش از ۴ ماه است که مهریه را از طریق اداره اجرای اسناد رسمی به اجرا گذاشته است و تمامی موجودی حسابها و… توقیف و برداشت شده است و به حساب اداره اجرا منتقل شده است. بنده را نیز ممنوع الخروج کرده است. برای رفع ممنوع الخروجی آیا میتوانم خودم مهریه را از اداره اجرا به دادگاه ببرم و قسط‌بندی کنم؟ بنده قصد طلاق ندارم. انتقال مهریه از اداره اجرا به دادگاه توسط زوج به چه صورته؟


پاسخ وکیل طلاق:

دادخواست تقسیط مهریه را مطرح نمایید پس از واریز پیش پرداخت میتوانید ممنوع الخروجی را رفع نمایید و همچنین میتوانید دادخواست اعسار دهید و تقاضای تقسیط دهید و در صورت پذیرش اعسار شما و قطعی شدن رای اعسار میتوانید از حساب های خود رفع اثر کنید.

پرسش:

رای اعسار مهریه که یک سکه پیش و ۱۴ ماهی یک سکه بوده را به اجرای احکام تحویل دادم و ضمیمه پرونده کردم. همانجا به من گفتند که باید یک سکه را تحویل بدهی. اما من واقعا با توجه به شرایط اقتصادی و قیمت سکه اصلا توان خرید یک سکه را ندارم و نمی‌توانم بپردازم. میخواستم ببینم مرحله بعد چیست و اجرای احکام چگونه عمل میکند؟ آیا یک بار اجرای احکام برای من ابلاغیه میفرستد که سکه را بپردازم یا همان بار اول حکم جلب میدهد و این حکم جلب هم به من ابلاغ نمی‌شود؟ حکم جلب بابت سکه در چه صورت هست؟


پاسخ وکیل مهریه:

موضوع لزوم پرداخت سکه پیش قسط یکبار به شما ابلاغ و سپس استعلام اموال به عمل آمده و در صورتیکه مالی شناسایی نشود امکان صدور دستور جلب وجود خواهد داشت. در کل به شما ابلاغ می‌شود ظرف ده روز پرداخت کنید و پس از این مهلت میتوانند جلب سیارکنند و جلب ابلاغ نمی‌شود.

پرسش:

 امروز برای من یه اظهار نامه اومده و نوشته جنابعالی از شما تمکین استنکاف نموده‌اند یعنی چی؟ معنی استنکاف از تمکین چی هستش؟


پاسخ مشاوره حقوقی:

یعنی تمکین عام و خاص که همان فرمانبرداری از همسر و انجام وظایف زناشویی میباشد را انجام نداده‌اید و حتما زوج دعوای الزام به تمکین علیه شما مطرح نموده. پس استنکاف از تمکین یعنی خودداری از تمکین.

بهترین وکیل خانواده در تبریز

وکیل تبریز علاوه بر خود شهر تبریز می‌تواند در دیگر شهر‌های استان آذربایجان شرقی مانند آذرشهر، اسکو، اهر، بستان آباد، بناب، جلفا و… قبول وکالت دعاوی خانواده را نماید.بهترین راه برای دسترسی به بهترین وکیل که هم هزینه کمتری دارد و هم سریع و فوری خواهد بود استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین و یا مشاوره حقوقی تلفنی است که در مجموعه تلیکان این امکان وجود دارد.

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا