وکیل

وکیل ارث و انحصار وراثت در مشهد [مشاوره حقوقی] ⚡️ بهترین متخصص

وکیل ارث در مشهد که بهترین وکیل پایه یک دادگستری مشهد متخصص در دعاوی مربوط به تقسیم ارث، تقسیم ترکه، فروش مال مشاع، گرفتن سند به نام وراث، انحصار وراثت و مالیات بر ارث و … می‌باشد. بهترین راه برای دسترسی به وکیل استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین یا مشاوره حقوقی تلفنی است.

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی با وکیل انحصار وراثت مشهد

پرسش:

پدر من به تازگی توی سن ۶۵ سالگی ازدواج کرده و من و سایر خواهر برادرها میدونیم همسر فعلی به خاطر مال باهاش ازدواج کرده. حالا وقتی پدر زنده است میتونم شکایت کنم و ارثم رو بگیرم؟


پاسخ وکیل حقوقی:

ارث در زمان حیات معنا ندارد و نمیتوانید اقدامی بابت ارث انجام دهید. مالک در زمان حیات خود طبق ماده ۳۰قانون مدنی و اصل تسلیط، حق هر گونه تصرفی در مایملک خود دارد. ارث مرتبط با بعد از فوت مالک است که وراث حین الفوت متوفی بعد از اخذ گواهی انحصار وراثت می‌توانند نسبت به سهم الارث خود ادعا و آنرا مطالبه نمایند. مگر پدر در زمان حیات به تمایل خود مالی را بنام آن‌ها صلح یا هبه نماید همچنین تا یک سوم اموالش را می‌تواند وصیت نماید مازاد بر آن اجازه همه وراث لازم است.

پرسش:

جهت اخذ انحصار وراثت مرحوم مادرم نیاز به گواهی ۳ نفر آقا در دفتر خدمات قضایی هست. با توجه به اشتغال شاهدان فوق الذکر آیا این امکان هست که این استشهاد در دفتر اسناد رسمی صورت گیرد؟ من در اینترنت خوانده‌ام که امکان این امر وجود دارد اما به دو دفتر در شهر مشهد برای این کار مراجعه نمودم اما آن‌ها منکر امکان انجام این مساله شدند. نحوه شهادت ۳ نفر آقا جهت انحصار وراثت به چه صورته؟ آیا به وکیل ارث در مشهد نیاز هست؟


پاسخ:

استشهادیه در دفتراسناد رسمی باید صورت پذیرد. شهود گواهی حصر وراثت می‌بایست در دفتر اسناد رسمی امضا کنند و شهادت دهند. همچنین برخی شعب شهادتنامه دست‌نویس را هم در این باره قبول می‌کنند.

پرسش:

پدرم ۲ تا زن داشته از زن اول ۳ تا پسر داشته و چون زن اول دختر زیاد دوست داشته. زن دوم وقتی دختر دار میشه به زن اول میده. و البته هیچکدوم شناسنامه نداشتن و فقط توی شناسنامه پدر نام مادر دختر رو اسم زن اول ثبت میکنن. زن دوم چند پسر و دختر داره و بعد از مدتی براش شناسنامه گرفتیم. و اسمش توی شناسنامه همه بچه هاش هست. الان پدر ما و زن اول هر دو چند سال پیش فوت شدن. اول پدر و ۱ سال بعد زن اول. الان جهت تقسیم ارث سهم زن اول که ۳ پسر داشت و پدر ما دختر زن دوم رو به اسم زن اول ثبت کرده. ایا به دختر هم از اون سهم میرسه؟ چون اون ۳ تا پسر گفتن ما تو دادگاه میگیم که از مادر ما نیست و از زن دوم هست ولی توی شناسنامه به اسم زن اولی هست. نظرتون چیه. ببخشید پیچیده شد سهم الارث خواهر از کدام زن اول است؟


پاسخ وکیل ارث:

با توجه به اسناد هویتی (شناسنامه) که بالاترین ادله اثباتی است ارث خواهد برد مگر اثبات شود دختر این مادر نیست و شناسنامه‌اش اصلاح گردد. چون اولویت با شناسنامه است، فرزاندان پسر همسر اول میبایست ادعای خویش در خصوص اینکه خواهری از یک پدر و مادر ندارند، در دادگاه اثبات نمایند.

پرسش:

از بابت ارثی که از مرحوم پدر من به مادر بزرگم رسیده جهت بخشش ارث، مادربزرگم به من وکالت فروش داده از نظر قانون تا وقتی که هر دو طرف زنده باشند وکالت فروش اعتبار دارد. بنده بخوام ارث که ملک و… هست را به اسم خودم بزنم زمان بر خواهد بود چون باید مالیات بر ارث واریز کنم، من چگونه این ارث را به اسم خود منتقل کنم تا زمان سند قطعی معتبر باشد اگر احیانا مادر بزرگم در قید حیات نباشد.


پاسخ وکیل انحصار وراثت:

وکالت‌تحت شرایطی ازجمله فوت طرفین باطل می‌شود. مادربزرگ شما میتواند سهم خودرا به شما صلح کند. برای به نام زدن سهم مادربزرگ، باید وکالتنامه توسط وکیل انحصار وراثت بررسی شود و احتمال مشکل وجود دارد.

پرسش:

مردی یک فرزند پسر و یک فرزند دختر و مادر و پدر دارد. با زنی ازدواج می‌کند. حالا این مرد یا زوج فوت شده. میزان سهم الارث هرکدام از وراث چقدر است؟


پاسخ مشاوره حقوقی:

سهم زوجه یک هشتم می‌باشد و پدر و مادر هر کدام یک ششم و مابقی میان دختر و پسر به نسبت دو به یک تقسیم می‌شود.

بهترین وکیل ارث مشهد

وکیل مشهد علاوه بر شهر مشهد می‌تواند در دیگر شهرهای استان خراسان رضوی مانند گلبهار، چناران، تربت حیدریه، قوچان، طبس، درگز، تایباد، فردوس، سرخس، سبزوار، گناباد، کلات، قائن، خواف و رشتخوار، کاشمر، بردسکن، نیشابور، و… قبول وکالت دعاوی ارث و انحصار وراثت را نماید. بهترین راه برای دسترسی به بهترین وکیل با هزینه کمتر و در سریع‌ترین زمان ممکن، استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین و یا مشاوره حقوقی تلفنی تلیکان برای وکالت تخصصی در پرونده های کیفری است.

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا