وکیل

وکیل طلاق در کاشان [مشاوره حقوقی] ⚡️ بهترین متخصص

وکیل طلاق در کاشان که بهترین وکیل پایه یک دادگستری کاشان متخصص در دعاوی مربوط به خانواده اعم از طلاق توافقی، طلاق از طرف زوج، طلاق از طرف زوجه، مهریه، نفقه، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، طلاق به دلیل کراهت زوجه، حق طلاق (وکالت در طلاق)، ثبت طلاق، طلاق از طرف زن در دوران عقد، طلاق غیابی، تقسیط مهریه و … می‌باشد. بهترین راه برای دسترسی به وکیل استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین یا مشاوره حقوقی تلفنی است.

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی با وکیل طلاق کاشان

پرسش:

شوهرم درخواست طلاق را داده است تتصیف اموال را دو طرف امضا کردیم. سال ۷۳ عقد کردیم خانه و ماشین را بعد عقد بدست اوردیم. به دلیل نبودن امنیت جانی و روحی و روانی ۱ ماه و نیم هست خانه پدرم هستم درخواست تمکین نکرده ازم اصلا سال ۸۹ دو دانگ از خانه شخصیش را در قالب برگه عادی هبه کرده و من دو دانگم را به مادرم فروختم ایا در شرط تنصیف این دو دانگ ملاک قرار میگیرد یا خیر؟ طریق تنصیف مال در طلاق از طرف شوهر چیست؟


پاسخ وکیل طلاق:

خیر، چون عین موهوبه منتقل گردیده و امکان رجوع نیست که تقسیم شود. در صورت دادخواست الزام به تمکین ایشان، باید تمکین کنید یا خوف ضرر جانی و غیره رو ثابت نمایید تا حکم نشوز برای شما صادر نشود زیرا دراین صورت تنصیف دارایی صورت نمیگیرد. شرط تنصیف طلاق به درخواست زوج وعدم نشوز زوجه است. در رابطه با هبه نامه اگر رسمی نباشد امکان اینکه بتوان آن را نامعتبر شمرد و دو دانگ داخل در اموال زوج گردد میباشد زیرا مطابق ماده ۴۷ و ۴۸ قانون ثبت هبه نامه و صلح نامه مربوط به اموال غیرمنقول باید رسمی باشد.

پرسش:

بنده زوج هستم سال 1401 ازدواج کردم محل عقد اهواز اما بنده تهرانی و محل زندگی مشترک تهران. در تاریخ 1402 زوجه با میل خود به دفتر خانه مراجعه و تمام مهریه و حقوق مالیشون ابرا کردند. بعد سه ماه ایشان منزل را بدون دلیل ترک کرد. مطالبه نفقه نمود هم رای بدوی و هم تجدید نظر به نفعم شد متعاقبا بنده درخواست تمکین دادم باز هم بدوی و تجدید نطر به نفعم شد و اجراییه دادم ناشزه شد. بعد شکایت تهدید و توهین و ترک انفاق و غیره داد باز هم رای بدوی و تجدید نظر به نفعم شد. متعاقبا شکایت توهین از ایشان کردم اما بنده رای محکومیت ایشان را گرفتم.

بعد ایشان درخواست طلاق یطرفه داد به علت عسر و حرج دیگه چون این همه اونجا رفته بودم در هیچکدام جلسات دادگاه شرکت نکردم اما با لایحه تمام دادنامه‌هایی را که به نفعم بود هر بار دفاع کردم. حال رای دادکاه امده زده به علت اینکه زوجه پیامک زوج پیوست کرده زوج تمایلی به بازگشت زوجه نداره و مفارقت حدود یکساله و اینکه شکایت‌های متعدد علیه یکدیگر و اینکه زوج در جلسات داوری و دادگاه شرکت نکرده و به لایحه اکتفا کرده حکم طلاق صادر کرده و زده بذل تمام مهریه طلاق باین خلع. به نطرتون قاضی بی‌انصافی نکرده. بدون دلیل زوجه که ثابت نکرده طلاق بگیره؟ به نظرتون اعتراض بزنم تجدید نظر بره میشه رای رو نقض کرد با این تفاصیل؟ طلاق زن ناشزه به علت مفارقت حدود یکسال می شود؟


پاسخ مشاوره حقوقی:

توصیه می‌شود حتما اعتراض نمایید چون زوجه خود تمکین ننموده و ناشزه می‌باشد. در طلاق خلع، بذل مهریه می‌بایست در قبال طلاق باشد؛ در حالی که شما می‌فرمایید ایشان سابقا مهریه خود را ابرا نموده بود. فلذا بهتر است شما نسبت به رای صادره اعتراض نموده و اجازه دهید دادخواست آن را یک متخصص تنظیم نماید.

پرسش:

بنده دو فرزند ۲۰ ماهه و ۲ ماهه دارم. از ابتدای زندگی، همسرم هیچ نفقه‌ای پرداخت نکردند و تمامی خرج‌های بچه‌ها و منزل و خودرو با من بوده. تمامی وسایل خانه را چه جهیزیه، چه وسایلی که در حدود ۸ سال زندگی مشترک خریدیم، بنده خریدم و همسرم کوچکترین هزینه‌ای از این بابت نداده. برای بچه‌ها نیز حتی در حد یک لباس نخریده و تمامی هزینه‌ها با خودم بوده. حالا سوال بنده این است که با همین هزینه نکردن پدر، مادر میتونه حق حضانت فرزندان رو بگیره. یعنی اثبات بشه پدر نمی‌تونه هزینه‌ای برای بچه‌ها کنه. و اینکه یک آپارتمان از طرف پدرشوهرم به شوهرم داده شده که ما این سال‌ها در اون زندگی کردیم، اما به نام همسرم نیست. بنده اگر برای مهریه و نفقه اقدام کنم، آیا از این آپارتمان با این شرایط به من چیزی پرداخت خواهد شد؟


پاسخ وکیل خانواده:

حضانت فرزندان مشترک تا ۷ سالگی با مادر است و بعد از آن تا سن بلوغ با پدر یعنی پسر تا ۱۵ سالگی و دختر تا ۹ سالگی و بعد فرزندان هستند که در خصوص ادامه‌ی زندگی با هر یک از پدر و مادر و حتی ملاقات با آن‌ها تصمیم گیری میکنند. مگر اینکه‌عدم صلاحیت ثابت بشه، برای مطالبه مهریه و نفقه تنها می‌توان نسبت به اموال همسر اقدام کرد نه اموال پدر شوهر. پس برای سلب حضانت میبایست‌ عدم صلاحیت پدر را اثبات نمایید امکان توقیف آپارتمان برای مهریه و نفقه وجود ندارد مگراینکه پدرهمسرتان نیز تعهد در پرداخت داشته باشند.

پرسش:

من دو روزه از منزل شوهرم اومدم بیرون بخاطر اینکه شوهرم داشت به من خیانت می‌کرد چند ماه پیش بخاطر همین خیانت شکایت کردم اما تو مرحله دادرسی، ما رو بزور آشتی دادن و چون نتونستم پرونده روابط نامشروع منع تعقیب گزاشتم تا اینکه حدودا دوماه پیش همین تکرار شد و من رفتم پرونده رو در جریان انداختم از پلیس فتا زنگ زدند رفتم شوهرمم اومد با تهدید و فحش ناسزا و گرفتن بچه من مجبور به رضایت شدم اما بعد از ۲ الی ۳ هفته بعد از رضایت دادنم دوباره با همون خانم ارتباط برقرار کردند و چون مشکوک شدم .


تا اینکه چند روز پیش من با شماره خودم به صورت ساختگی به خودم پیام دادم که دست از زندگی محسن بردار و عکس پروفایل دختری که وارد رابطه شده بود رو گزاشتم که شوهرم فکر کنه این دختر به من پیام داده شوهرم 6 مهر و 20 آبان تماس از روبیکا داشتن و بعد این اسکرین ساختی منو به اون خانم داده و گفته تو فرستادی اونم گفت نه عزیزم این بازیشه و من دوروغ نمیگم و شوهرم درجواب بهش گفته خوشحال شدم فکر کردم براش شاخ شدی این درحالی بود که روبیکای شوهرم رو گوشی من نصب بوده تا اینکه خودش پیام میده عشقم منو دنبال نکن اون (من) تورو دنبال میکنه میفهمه دوباره دعوا میشه.

و اونجا منم خودم جا شوهرم زدم ببینم مزه دهنش چیه که متوجه شدم دوباره رابطه دارن الانم گفته من میرم شکایت میکنم الزام به تمکین و درخواست بچه رو بده؟ من اول از رابطه خیانت شکایت کنم یا مهریه و نفقه بعد اونو حتی میخوام درخواست طلاقم بدم. خیلی هم بی‌احترامی میکنه باهاش حرف میزنم میگه چرا انقدر حرف میزنی. چرا انقدر سوال میپرسی. زورش میاد با آدم صحبت کنه.


پاسخ وکیل مهریه:

می‌توانید بابت توهین و تهدید و رابطه نامشروع از ایشان شکایت نمایید. خیانت در نفقه و مهریه تاثیری نخواهد داشت لکن برای پرونده طلاق میتواند مورد استناد قرار گیرد.

پرسش:

من ۷ساله که ازدواج کردم اومدم شمال و با شوهرم خیلی اختلاف داشتیم پارسال برای جدایی میخواستم اقدام کنم که باردار شدم و الان متاسفانه یه پسر شش ماهه دارم حق طلاق دارم میخواستم بپرسم که اگه من طلاق بگیرم و از اونجایی که بچه تا ۷ سال پیش منه. میتونم بچه رو ببرم با خودم ببرم تهران پیش خوانوادم؟ اینجا هیچ کسی رو ندارم و تنهام.


پاسخ:

اگر حکم طلاق صادر نشده است، باید این موضوع را در دادگاه و جلسه دادرسی مطرح کنید، تا هم دادگاه وهم ولی طفل با علم به مصلحت طفل تصمیم مقتضی اتخاذ کنند. اول باید بررسی شود که در وکالت در طلاق شما در خصوص حضانت فرزند موردی ذکر نشده باشد. اگر موردی در وکالتنامه نباشد میتونید ببرید ولی این بردن بچه به هیچ عنوان نباید مانع ملاقات فرزند و پدر شود. لازم به ذکر است که ممانعت از حق ملاقات عنوان مجرمانه دارد.

بهترین وکیل طلاق در کاشان

وکیل کاشان علاوه بر شهر کاشان می‌تواند در دیگر شهرهای استان اصفهان مانند خمینی‌شهر، نجف‌آباد، لنجان، فلاورجان، شاهین‌شهر، شهرضا، مبارکه، گلپایگان، برخوار، نطنز، نائین و … قبول وکالت دعاوی طلاق را نماید. بهترین راه برای دسترسی به بهترین وکیل با هزینه کمتر و در سریع‌ترین زمان ممکن، استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین و یا مشاوره حقوقی تلفنی تلیکان است.

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا