وکیل

وکیل طلاق در بابل [مشاوره حقوقی] ⚡️ بهترین متخصص

وکیل طلاق در بابل که بهترین وکیل پایه یک دادگستری بابل متخصص در دعاوی مربوط به خانواده اعم از طلاق توافقی، طلاق از طرف زوج، طلاق از طرف زوجه، مهریه، نفقه، حضانت فرزند، استرداد جهیزیه، طلاق به دلیل کراهت زوجه، حق طلاق (وکالت در طلاق)، ثبت طلاق، طلاق از طرف زن در دوران عقد، طلاق غیابی، تقسیط مهریه و … می‌باشد. بهترین راه برای دسترسی به وکیل استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین یا مشاوره حقوقی تلفنی است.

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی با وکیل طلاق بابل

پرسش:

زوج هستم. زوجه با داشتن حق حبس و دریافت نفقه به مدت ۳ سال حالا با بخشیدن نصف مهریه و فقط به دلیل داشتن کراهت دادخواست طلاق داده است. در صورتی که همزمان دادخواست افزایش نفقه هم داده است. و هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای طلاق ندارد. آیا در محاکم این دادخواست‌ها و این پرونده‌ها رای به طلاق زوجه داده میشود در صورتی که مرد اصلا رضایت به طلاق نداشته باشد؟ مگر حق طلاق با مرد نیست؟ طلاق در صورت‌عدم رضایت زوج می‌شود؟


پاسخ مشاوره حقوقی:

بله حق طلاق با مرد است ولیکن زوجه تحت شرایطی امکان تقاضای طلاق را دارند. بستگی به مدارک و مستندات ارائه شده و نظر قاضی دارد. اگر عسر و حرج زوجه اثبات گردد زن می‌تواند خود را مطلقه سازد ولی حتما میبایست عسر و حرج خود را ثابت نماید. احراز کراهت زوجه با دادگاه است اما صرف بخشیدن نصف مهریه با توجه به رویه دادگاه‌ها باعث موافقت دادگاه با طلاق نمی‌شود.

پرسش:

زوج هستم. در حال حاضر نزدیک به سه ماه هست که همسرم با دخالت و تشویق خانواده‌اش به منزل پدرشان رفته و با تعویض قفل ورودی از ورود بنده به منزل مشترک هم خودداری کرده. قولنامه بنام ایشان است ولی تمام مبلغ ودیعه رو بنده پرداخت کردم. برای اینکه باعث آبروریزی جلوی همسایه‌ها نشود من با ۱۱۰ تماس نگرفتم که گزارش من رو بنویسن فقط از طریق دفتر خدمات قضایی اظهارنامه فرستادم که اگر تمایل به ادامه‌ی زندگی دارند من حاضرم نفقه رو پرداخت کنم ولی متاسفانه جوابی ندادن. ایا با توجه به اینکه ایشون منزل مشترک رو ترک کردن و به من هم اجازه‌ی ورود ندادن نفقه بهشون تعلق میگیره یا خیر؟ آیا ایشون میتونه بابت عسر و حرج‌عدم پرداخت نفقه به مدت ۶ ماه حق طلاق بگیره؟


پاسخ وکیل طلاق:

در خصوص دادخواست تمکین در صورتی می‌توانید دادخواست بدید که منزل تهیه نمایید. در خصوص طلاق با محکومیت نفقه در صورتی میتونن دادخواست بدن که ابتدا محکومیت شما به پرداخت نفقه رو بگیرن و در آن صورت نیز در رویه قاضی با بذل مهریه دادخواست را می‌پذیرد.

پرسش:

یه دختر یازدهمی توی یکی از روستاهای اطراف بابل نو دیشب با سم خودکشی کرده ولی زنده مونده. می‌خواستن به زور عقدش کنن و حالا هم دست بردار نیستن. راه حقوقی یا غیره‌ای فوری‌ ای هست که بتونیم کاری براش بکنیم؟ فردا می‌رن عقد. عقد اجباری رو چطور قانونا مانعش شویم؟


پاسخ مشاوره حقوقی:

سوال کلی است، باید سن و رعایت مصلحت در نظر گرفته شود. وقوع هر عقد از روی اجبار با اثبات موضوع باطل است اما هر گاه ولی قهری اعم از پدر و جد پدری مصلحت مولی علیه (فرزند خود را) را رعایت نکند، و یا محجور شود ولایتش ساقط، در این حالت دختر می‌تواند با معرفی مردی به دادگاه اجازه ازدواج بگیرد.

پرسش:

بنده زوج هستم سوالی دارم. اگر زوجه در زندگی مهریه خودشو ابرا کرده و الان میخواد طلاق بگیره دادخواست طلاق داده و عسر و حرج ثابت کرده اما چون مهری دیگه برای بذل نداره طلاق ان چگونه میباشد؟ و قاضی چه نوع طلاقی صادر میکنه؟ طلاق زوجه ای که مهریه رو ابرا کرده باشد چطوری هست؟


پاسخ وکیل مهریه:

بخشش مهریه باید در عوض طلاق باشد و طبق توضیحات شما قبل از این دادخواست بوده لیکن با بخشش سایر حقوق مالی مثل نفقه ماه‌های اخیر یا اجرت المثل ایام زوجیت می‌توان طلاق خلع گرفت پس با اثبات عسر و حرج زوجه در دادگاه و ابرا مهریه خویش به زوج، که درخواست طلاق از جانب زوجه هست، پس نوع طلاق از نوع بائن خلع خواهد بود.

پرسش:

محکوم به پرداخت نفقه شدم بلافاصله بعد از صدور اجراییه تمامش رو پرداخت کردم. دادخواست الزام به تمکین دادم و زوجه محکوم به الزام به تمکین شده. آیا زوجه می‌تونه درخواست طلاق به علت عسر و حرج به علت نفقه بکنه؟ در صورتی که من سریع پرداخت کردم. طلاق از طرف زوجه به علت عسر و حرج می شود؟


پاسخ وکیل خانواده:

باتوجه به پرداخت نفقه امکان طلاق بااین مورد ازعسر و حرج وجود ندارد.

بهترین وکیل طلاق در بابل

وکیل بابل علاوه بر خود شهر بابل می‌تواند در دیگر شهرهای استان تهران مانند ساری، آمل، قائم‌شهر، بهشهر، چالوس، نکا، بابلسر، تنکابن، نوشهر، فریدونکنار، رامسر، محمودآباد، نور، امیرکلا، گلوگاه، کلاردشت و … قبول وکالت دعاوی طلاق را نماید. بهترین راه برای دسترسی به بهترین وکیل با هزینه کمتر و در سریع‌ترین زمان ممکن، استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین و یا مشاوره حقوقی تلفنی تلیکان است.

 

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا