وکیل

وکیل خانواده در اهواز [مشاوره حقوقی] ⚡️ بهترین متخصص

وکیل خانواده در اهواز که وکیل پایه یک دادگستری اهواز می‌باشد دارای تخصص در دعاوی خانواده که شامل عزل ولی قهری، نسب و عزل قیم، امور راجع به غایب مفقود الاثر، رفع ممنوع الاخروجی، اجرت المثل ایام زوجیت، اثبات واقعه نکاح، مطالبه و استرداد جهیزیه، نامزدی و خسارت ناشی از برهم زدن آن، الزام به تمکین زوجه و اثبات نشوز، نفقه زوجه و فرزندان، حضانت فرزند، اجازه ازدواج مجدد مرد، طلاق از طرف مرد، طلاق از طرف زن، طلاق توافقی و… می‌باشد. بهترین راه برای دسترسی به وکیل استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین یا مشاوره حقوقی تلفنی است.

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی با وکیل خانواده اهواز

بهترین وکیل اهواز می‌تواند در انواع دعاوی و موضوعات کیفری، خانواده و حقوقی فعالیت کند اما برخی از وکلا بنابر تجربه و علم و تخصصی که دارند فقط در بعضی از موضوعات بصورت تخصصی و حرفه‌ای فعالیت دارند که در جامعه آن را به نام‌های وکیل کیفری، وکیل خانواده، وکیل طلاق، وکیل حقوقی، وکیل ارث، وکیل ملکی، وکیل شهرداری، وکیل چک، وکیل سفته، وکیل حضانت و… می‌شناسند. در ادامه به مشاوره های حقوقی با وکیل اهواز خواهیم با موضوع خانواده خواهیم پرداخت.

لغو جلسه نفقه

پرسش: خانمم بابت نفقه شکایت کرده، برای مهریه هم حساب‌های منو مسدود کردن، ابلاغیه اومده که شش روز دیگه جلسه برگزار میشه، منم یه شهر دیگه سر کار هستم و مرخصی نمیدن و حتی حسابم بسته‌ست. پول ندارم خودمو به جلسه برسونم یا وکیل و مشاوره بگیرم، منم تا حالا درخواست تمکین ندادم چون دوست نداشتم اینکارو بکنم، چیکار کنم محکوم نشم یا جلسه رو لغو کنم؟ راه حل چیه؟


پاسخ مشاوره حقوقی: در صورتی که نمیتوانید در جلسه دادرسی شرکت کنین با ارسال لایحه از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دفاعیات خودتون را به شعبه ارائه بدید. همچنین می‌توانید در اسرع وقت دادخواست الزام به تمکین خودا مطرح نمایید تا رسیدگی به میزان نفقه زوجه متوقف شود و منوط به رای تمکین گردد.

نحوه اثبات ترک منزل

پرسش: دختر من با فرزند یک روحانی متمول ازدواج کرد، بعد از ۵ سال ناگهان و بدون دلیل ترک منزل کرد. وقتی دخترم گفت پیگیر شدم، صورتجلسه پلیس و استشهادیه پر کردیم، اظهارنامه هم دادیم. بعد از چند نوبت صحبت با پدر و پسر هر روز یه حرفی می‌زدند، وقتی مطالبه مهریه رو ثبت کردیم، پدرش جلسه‌ای گذاشت و میگفت پسر من از خودش هیچی نداره و اگر به نامش هم باشه چون پولش مال من بوده من راضی نیستم.

آیا در دادگاه چنین حرفی برای قضات قابل قبوله؟ ایشون وقتی فهمید مهریه ثبت کردیم گفت پسر من طلاق نمیده در حالیکه پسرش میگه فقط طلاق. ما چه باید کنیم؟ برای اثبات ترک منزل چه مدارکی قابل قبول دادگاه؟ من بازنشسته فرهنگی هستم، الان چهار ماهه دارم خرج دخترم رو میدم. منظور از اینکه شش ماه باید بگذره یعنی ما نمی‌توانیم الان شکایت کنیم؟


پاسخ وکیل خانواده: پاسخ ایشان اثری در روند پرونده مهریه ندارد و ملاک مالکیت رسمی است. مداخلات شخص ایشان در اصل ماجرا بی‌اثر است. در خصوص ترک منزل میتوانید به شهادت شهود استناد کنید, برای ترک انفاق باید حداقل ۶ ماه از اخرین واریزی گذشته باشه اما برای مطالبه حقوقی نفقه امکان اقامه دعوا دارید.

تعدیل مهریه به علت بیماری و بیکاری زوج

پرسش: پسر من جدا شده و همسرش ابتدا به خاطر بیماری دو قطبی تمکین نکرده و بعدا به علت پرداخت نکردن ۶ ماه نفقه حق طلاق گرفته و سالی یک سکه باید بدهیم. الان پسر من دارو مصرف میکنه و بیکار هست، آیا میتونه درخواست تعدیل مهریه به میزان ۳ تا ۶ سال یک سکه کند؟

اگر از پزشک معالج که برادرش هست نامه بیاورد که به علت مصرف دارو قادر به کار نیست براش مفید هست؟ دادگاه نمیگه چون اینطوره پدر باید کفیل بشود و مهریه به گردن پدر بیفتد؟ البته در رای نهایی گفته شده بیماری با دارو تحت کنترله ولی در موارد حاد خطرناکه، و اینکه پزشک معالج که برادرش هست و این نظر رو بده که نمیتونه کار کنه برای زوج بد نمیشه؟


پاسخ وکیل مهریه: درخواست تعدیل مهریه به میزان ۳ تا ۶ سال یک سکه، بعید است ولی به استنادعدم درآمد و بیماری می‌توانید دادخواست تعدیل مطرح نمایید و نتیجه بستگی به نظر قاضی دارد.

احوال شخصیه ایرانیان غیر شیعه

پرسش: قانون اجازه رعایت احوال شخصیه ایرانیان غیر شیعه گفته که اگر زوج اهل سنت باشه احوال شخصیه (نکاح و طلاق و ارث) مطابق با مذهب خودش به دعاوی رسیدگی میشه. میخوام بدونم اگر مردی ۲۵ساله شیعه هست و با دختری شیعه ازدواج میکنه، بعد مرد در سن ۲۶ سالگی پیرو مذهب اهل سنت حنفی میشه و سامانه ثناش رو اصلاح میکنه میزنه سنی حنفی و اقرارنامه رسمی تغییر مذهب هم ثبت میکنه (یا برعکس سنی بوده و الان شیعه شده) احوال شخصیه این آدم بر اساس مذهبیه که با اون متولد شده یا مذهبیه که الان داره؟ نحوه رسیدگی به احوال شخصیه کسی که تغییر مذهب داده است؟


پاسخ وکیل اهواز: ملاک مذهب فعلی ایشان است و این موضوع برای اتباع می‌باشد و ایرانیان تابع قانون ایران می‌باشند در صورتیکه زوج از اتباع باشد قانون احوال شخصیه جاری میگردد.

[display-posts post_type=”questions” order=”DESC” tag=”خانواده”]

بهترین وکیل خانواده در اهواز

وکیل اهواز علاوه بر خود شهر اهواز می‌تواند در دیگر شهر‌های استان خوزستان مانند آبادان، خرمشهر، دزفول،‌ شوشتر، مسجدسلیمان، ایذه، اندیمشک، بهبان، رامهرمز، بندر امام خمینی، ماهشهر، شوش، شادگان، امیدیه، لالی، هفتکل، مینوشهر، اروندکنار، هویزه و باغ‌ ملک و… قبول وکالت خانواده نماید. بهترین راه برای دسترسی به وکیل که هم هزینه کمتری دارد و هم سریع و فوری خواهد بود استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین و یا مشاوره حقوقی تلفنی است که در مجموعه تلیکان این امکان وجود دارد.

 

[ وکیل مرتبط: وکیل کیفری اهواز ]

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا