مشاوره حقوقی قراردادها

فوت فروشنده ملک قولنامه ای ⚡️

پرسش: بنده زمین کشاورزی خریداری کردم سال 85 با قولنامه دستی و از اون کس که من خریدم ایشان هم سال  76 خریده و هر دو اینها فوت نمودن. و یک نفر آماده با نسق قدیم که میگوید این زمین مال ماست و ورثه میباشد و به دروغ میگوید پارسال من گندم کاشته بودم و شکایت کیفری کرده از من، و من در دادگاه نقشه هوای بردم که پارسال اینجا کاشته نشده و خیلی وقته اینجا کاشته نمیشه و مدارک‌های به دادگاه کردم
۱. قونامه دستی همون شخص که خریده و قولنامه خودم که از این شخص خریدم.
۲. دوشاهد دادگاه بردم که موقع خریدن اونجا بودن و قولنامه را امضا کردن.
۳. استشهاد محلی که ۷نفر امضا کردن.
۴. برگه کلانتری که دوسال پیش زنگ‌زدم که پی دیوار من و خراب کردن شبانه و به این شخص که به من شکایت کرده گفتم شما کردین خراب گفت نه من چرا خراب کنم دو شاهد دارم موقع گفتن.
۵. یک پرونده از آن شخص که خریدم فوت کرده در اداره شهرسازی سال 82 است که ایشان برای تکفیش زمین اقدام نموده و دوسال که دنبالش بوده همه تلاشش در پرونده است قبل از اینکه من زمین را بخرم این کارارو انجام داده.
۶. من رفتم از اداره ثبت اثنات تحقیق و نگاه کردم این زمین ثبت نشده پلاک نداره و این شخص نسق آورده و در نسق ننوشته زمین کجاست فقط اسم روستا را نوشته. بعدش من پول ریختم کارشناس سه نفره آمد و نگاه کرد. حال کارشناس به من میگوید سومین شخص از کی خریده یا نسقش بیار. ولی همه جارو زیر و کردم نتونستم نسق پیدا کنم و من اصلا نمیدانم این شخص ۳۵سال پیش چه جوری فروخته نسق داشت یا نداشت خیلی وقته فوت کرده و هیچ کس نمی‌دونه حال نمیدانم چکار کنم کارشناس ظرف اونا رای میده یا به من. قاضی چه رای میدهد نمیدانم. در ضمن زمین خیلی وقته تصرف من است پی باز کردم بلوک و ماسه ریختم. قاضی چه رایی میدهد؟


پاسخ: برای پاسخ به این سوال حقوقی شما ، بهتر است پرونده شما بصورت کامل بررسی و مطالعه گردد تا بتوان پاسخی دقیقی داد و در ضمن تصمیم قاضی قابل پیش بینی نمی باشد.

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "دریافت مشاوره" کلیک نمایید.

دریافت مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا