مشاوره حقوقی خانواده

فرزندخواندگی کودکان رها شده ⚡️

پرسش: من و همسرم در سال 88 ازدواج نموده‌ایم و چند سالی مشکل فرزند آوری داشتیم و از نظر پزشکی قادر به بچه‌دار شدن نبودیم.

سال 95 نوزادی را درب منزل ما رها نموده بودند و ما نیز پس از آنکه والدین نوزاد را پیدا نکردیم خودمان بدون اینکه به کلانتری و مراجع دیگر اطلاع دهیم او را بزرگ کردیم و الان بدون مدارک شناسایی می‌باشد و نمی‌توانیم به مدرسه بفرستیم و از طرفی پس از این موضوع خودمان نیز صاحب یک فرزند شده‌ایم و می‌خواهیم هر دو را بزرگ نماییم ولیکن جهت ثبت نام آن نوزاد که اکنون بزرگ شده و میبایست به مدرسه برود به مشکل خورده‌ایم.

چگونه می‌توانیم حکم حضانت او را دریافت کنیم ضمن اینکه آن زمان با این استدلال که والدین آن نوزاد از مشکل عدم فرزند آوری ما مطلع بوده‌اند و اقدام به اینکار نموده‌اند از اطلاع آن به مراجع قضایی خودداری کرده‌ایم در هر صورت اکنون او ما را بعنوان پدر و مادر واقعی خود می‌پندارد و ما نیز همچون فرزند خودمان دوستش داریم و می‌خواهیم تا خودمان بزرگش نماییم. حضانت کودک بی‌سرپرست و سرراهی رو بعد از 10 سال به ما میدن؟


پاسخ: از طریق دادگاه خانواده می‌توانید جهت سرپرستی و اخذ شناسنامه اقدام نمایید. و دادگاه مکلف است مصلحت طفل را مدنظر قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشابه

اگر به مشاوره حقوقی نیاز دارید بر روی "دریافت مشاوره" کلیک نمایید.

دریافت مشاوره

دکمه بازگشت به بالا