مشاوره حقوقی خانواده

درخواست عزل قیم و نصب دیگری بجای او ⚡️

پرسش: یازده ساله عمو دخترم قیم‌اش است و پول‌اش را تو بانک گذاشته و دخترم با سود پول زندگی کرده که با توجه به تورم پول ضرر شده. می‌توانم قیومیت دخترم را از عموش بگیرم؟


پاسخ: درخصوص سلب قیمومیت مستند به دلایلی که دارید می بایست دادخواست دهید و عدم صلاحیت ایشان را ثابت نمایید. برای پاسخ دقیق لازم است پرونده شما بررسی گردد به همین علت پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره حقوقی تلفنی با وکیل خانواده استفاده نمایید.

پرسش: همسرم از ازدواج قبلی خود یک دختر ۶ ساله دارد که تا سن هفت سالگی حضانت او با مادر باقی است. می‌خواهیم نسبت به عزل و تغییر قیمومت و حضانت به مادر و وکالت بلاعزل اقدام کنیم.

علاوه بر گرفتن گذرنامه، خروج مکرر از کشور، تغییر نام و نام خانوادگی، تحصیل، ازدواج، افتتاح حساب بانکی، در چه مواردی باید از پدر کودک وکالت گرفت که در آینده دختر نیازی به دخالت پدر نداشته باشد و تمام حق‌های مربوط به آن به مادر کودک داده شود یا با وکالت بلاعزل بتواند به تنهایی انجام دهد؟


پاسخ: حضانت فرزندان تا 7 سالگی با مادر است. در خصوص قیمومیت تا زمانی که پدر زنده است ممکن نخواهد بود و می‌توانید برای موارد ذکر شده از پدر وکالت بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشابه

اگر به مشاوره حقوقی نیاز دارید بر روی "دریافت مشاوره" کلیک نمایید.

دریافت مشاوره

دکمه بازگشت به بالا