مشاوره حقوقی خانواده

شرایط گرفتن مهریه زن بعد از فوت شوهر ⚡️

پرسش: همسر بنده فوت شده و بنده یک طفل صغیر دارم خودم شخصا درخواست نصب قیم داده‌ام و برادر شوهرم را به عنوان قیم معرفی نموده‌ام دادگاه نیز برادر شوهرم را به عنوان قیم انتخاب کرد و دادنامه صادر شده ولی دفتر امور سرپرستی به من که مادر صغیر هستم کپی از قیم نامه تحویل نمی‌دهد و می‌گویند شما ذینفع نیستید برادر شوهرتون ذینفع است.

در حالیکه بنده خودم مادر صغیر هستم و قیم را خودم به دادگاه معرفی نموده‌ام حالا می‌خواهم مهریه‌ام را از اموال شوهرم مطالبه کنم، اداره ثبت قیم نامه می‌خواهد برای توقیف سنوات قیم نامه می‌خواهند و ادارات دیگر نیز قیم نامه می‌خواهند و…

دادگاه سرپرستی هم به من کپی از قیم نامه نمی‌دهد راهکارش چیست؟ من مادر صغیر هستم چرا به من کپی از قیم نامه نمی‌دهند؟ خانواده شوهرم و بخصوص خود قیم نیز منو از خونه پدری شوهرم بیرون انداخته‌اند قیم نیز با من اختلاف پیدا کرده و با من حرف نمی‌زند آنها نیز کپی از قیم نامه را به من نمی‌دهند دادگاه سرپرستی نیز کپی از قیم نامه به من نمی‌دهد می‌گویند شما ذینفع نیستید. راهکار اخذ کپی از قیم نامه را به من بگویید برای مطالبه مهریه و سایر حقوقم اداره اجرای ثبت قیم نامه می‌خواهد.


پاسخ: مستند به عقدنامه تان می توانید مهریه را از وراث مطالبه کنید ربطی به قیم نامه ندارد از طریق دادگاه جهت مطالبه مهریه اقدام نمایید. و کپی دادنامه رو بایستی شما از برادر همسرتان اخذ نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشابه

اگر به مشاوره حقوقی نیاز دارید بر روی "دریافت مشاوره" کلیک نمایید.

دریافت مشاوره

دکمه بازگشت به بالا