مشاوره حقوقی قراردادها

رضایت نامه محضری + نمونه

رضایت نامه محضری که در دفاتر اسناد رسمی ثبت می‌شوند نوعی سند رسمی می‌باشند که در برابر اسناد عادی دارای اعتبار بیشتری هستند. از انواع رضایت نامه محضری می‌توان به رضایت نامه گذشت شاکی، رضایت پدر برای ازدواج دختر باکره، رضایت نامه محضری برای پاسپورت (اجازه خروج همسر) و … اشاره کرد.

نمونه رضایت نامه محضری

اینجانب : …………… فرزند آقای ……. و شماره ملی …….. دارای شناسنامه به شماره : ………. صادره از : …….. متولد: …. ساکن: …………… به عنوان شاکی، مدعی خصوصی و متضرر از جرم در پرونده شماره …………. مطروحه در دادگاه کیفری ……….. شعبــــه ………….. شهرستان …. علیه خانم / آقای : ………… بموجب این سند رسمی اقرار می نمایم که با بررسی های بعمل آمده مقصر اصلی در آن پرونده مدعی علیه مرقوم نبوده وانگهی به دلیل این که از اشتباهات خود اظهار ندامت نموده فلذا اعلام گذشت می نمایم و دیگر هیچگونه ادعایی علیه متهم موصوفه اعم از حقوقی، جزایی و ضرر و زیان در آن مورد نداشته و ندارم و از دادگاه محترم تقاضای موقوفی (تعقیب یا رسیدگی یا اجرای حکم ) را با عنایت به ( غیر قابل مسموع بودن عدول از گذشت )، دارم .

مشاوره حقوقی رضایت نامه محضری

در ادامه مشاوره حقوقی موضوعات مرتبط با رضایت نامه محضری آورده شده است.

رضایت نامه محضری برای مصالحه

پرسش: کسی را محکوم کردم، حالا پدرش میگه من نصف مبلغ رو میدم مصالحه کنیم و رضایت بده. میگه پولم در بانکه و میخواد چک بده، رضایت رسمی دفترخونه بگیره. ولی می‌ترسم یکدفعه باز چک پاس نشه از یک طرف خودم گرفتار بشم و از اون طرف هم محکوم آزاد بشه و به قولی روز از نو… به نظرتون چجور بگیرم و چکار کنم که خیالم از پرداخت راحت باشه و دردسر نشه واسم؟


پاسخ مشاوره حقوقی: رضایت نامه محضری قبل از وصول مطالبات اشتباه است و پذیرش یا عدم پذیرش چک به نظر خود شما بستگی دارد. و چک حتما در سامانه صیاد ثبت شود. اما بهتر است تا قبل از دریافت وجه رضایت ندهید همزمان با وصول چک رضایت تنظیم نمایید.

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا