مشاوره حقوقی قراردادها

فسخ معامله ⚡️ [مشاوره حقوقی]

✅ در صورت وجود شرط فسخ به دلیل عدم پرداخت وجه چک در قرارداد، عدم پرداخت چک ثمن معامله وقتی شرط فسخ رامحقق می‌کند که تا آخر وقت اداری تاریخ چک، خریدار وجه را به حساب بانکی خود به نحو قابل وصولی واریز ننماید. لذا برگشت چک در ابتدای وقت اداری این شرط را محقق نمی‌کند.

✅ ادعای فسخ معامله، باید از ناحیه مرجع ذیصلاح تنفیذ شود. در غیر این صورت، اثری بر آن مترتب نیست.

مشاوره حقوقی فسخ معامله

در ادامه مشاوره های حقوقی با موضوعات مرتبط با فسخ معامله آورده شده است.

عدم تحویل قرارداد از سوی مشاور املاک

پرسش: بنده با حضور در مشاور املاک ملکی را به صورت قولنامه‌ای از فروشنده با مبلغ معین خریداری کردم و همزمان مبلغی را به عنوان قسمتی از ثمن معامله پرداخت نمودم، اما دفتر املاک با این توجیه که مبلغ پرداختی کم است و حداقل باید نصف ثمن را پرداخت کنی تا قولنامه بدهیم از ارائه قولنامه خودداری میکند و پلیس هم اظهارات املاک را صورتجلسه نموده ولی بنده بدون داشتن مدرک از معامله انجام شده چطور میتوانم بقیه پول را به حساب فروشنده بریزم؟ آیا این دلیلی برای فسخ معامله و طلب مبلغ اولیه می‌باشد؟ یا اینکه اگر تعهداتم را انجام ندهم فروشنده می‌تواند شکایت کند و ضرر و زیان از من بخواهد و یا مبلغ اولیه را باز نگرداند؟


پاسخ مشاوره حقوقی: این دلیل فسخ نیست ولی بنگاه مشاوره املاک موظف به دادن قرارداد به شما می‌باشد و می توانید در اتحادیه از ایشان شکایت نمایید.

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا