مشاوره حقوقی خانواده

استعلام صیغه همسر

استعلام وضعیت ازدواج یکی از خدمات الکترونیکی که برای ایرانیان در داخل و خارج از کشور فراهم شده است، امکان پیدا کردن اطلاعاتی از وضعیت تاهل فرد مورد نظر را به آن‌ها می‌دهد. این خدمت به وسیله دو سامانه ارائه می‌شود: سامانه ثبت من که توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارائه شده و سامانه ثبت احوال که توسط سازمان ثبت احوال ارائه می‌شود.

برای استعلام از وضعیت ازدواج یا تجرد، فرد باید به وب‌سایت my.ssaa.ir مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز را وارد کند. سپس با کلیک بر روی گزینه ازدواج و طلاق، می‌تواند وضعیت ازدواج یا تجرد فرد مورد نظر را استعلام کند. همچنین، درخواست صدور گواهی تجرد نیز از طریق وب‌سایت سازمان ثبت احوال قابل انجام است.

سامانه ثبت من به عنوان یک سامانه الکترونیکی جهت ارائه خدمات غیر حضوری توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور راه‌اندازی شده است. این سامانه از امکان دسترسی به خدمات مختلفی از جمله استعلام از وضعیت ازدواج یا صیغه نیز برخوردار است.

در کنار آن، سازمان ثبت احوال نیز به عنوان یکی از سازمان‌های دولتی کشور، مسئول ثبت و سازماندهی امور مربوط به احوال شخصیه افراد است و از طریق این سازمان می‌توان به صدور گواهی تجرد نیز دست یافت.

پرسش: چطور بفهم شوهرم کسی رو صیغه کرده یا نه؟ به گوشیش هم دسترسی ندارم که از سامانه دولت پیگیری کنم. نحوه و امکان استعلام صیغه‌نامه یا اطلاع از وجود زوجه صیغه‌ای به چه صورته؟


پاسخ مشاوره حقوقی: بیشتر اوقات صیغه ثبت نمی شود ولی از طریق سامانه ثبت من می توانید برای استعلام صیغه همسر اقدام نمایید.

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا